otrdiena, 2015. gada 10. marts

Senvārdu virpulis Skrundas Bērnu bibliotēkā4.martā Skrundas kultūras nama zālē pulcējās latviešu senvārdu eksperti. Pasākums tika veidots saistība ar Dzimtās valodas dienu, kuru atzīmējām februārī.

Ar latviešu tautas dziesmām kokles pavadījumā senatnīgu noskaņu radīja Rudbāržu folkloras kopas vadītāja Zenta Dene. Pasākumam bērni gatavojās visu februāri. Visi sāķumklašu skolēni zīmējos attēloja dažādus senvārdus. Zīmējumos varēja vērot kā zināšanas par senajiem vārdiem mijās ar fantāziju un izdomu, kas radīja jautrību pasākuma dalībnieku vidū. Interesantāko un rūpīgāko zīmējumu autori saņēma senvārdu ekspertu diplomus.
Silva pētersone sveic čaklākos zīmētājus

Piektklasnieku februāra uzdevums bija atšifrēt latviešu tautas pasaku fragmentus, kuros bija sastopami jau piemirsti senvārdi. Bet, lai nopelnītu galveno Senvārdu eksperta titulu, nācās vēl paspēkoties gudrībā arī pasākuma laikā piedaloties gan ātrajā viktorīnā, gan parādot savas aktiermeistarības iemaņas pasakas iestudējumā, gan izmantojot zināšanas informācijas meklēšanā vārdnīcās. Lielāku punktu skaitu un Senvārdu eksperta titulu nopelnīja 5.a klases komanda. Apsveicam!
Zenta Dene iepazīstina ar seniem mūzikas instrumentiem

5. b klases aktieri


5. a klases senvārdu eksperti
5.b klases senvārdu eksperti

Ja marta saulīte pasākuma apmklētājus mēģināja pievarēt ar snaudu, tad jautrās rotaļdziesmas un danči Zentas Denes vadībā tos atkal darīja mundrus.
Paldies par sadarbību Skrundas vidusskolas skolotājai Silvai Pētersonei, bibliotekārei Baibai Eversai un visām mazo zīmētāju  audzinātājām.

Foto: Ligita Danenberga

Nav komentāru: